Szymon Hołownia doskonale wie jak mówić aby ludzie chcieli go słuchać (https://www.taniaksiazka.pl/autor/szymon-holownia). I to nie tylko wtedy, kiedy prowadzi program telewizyjny. On zawsze wie kiedy coś powiedzieć – nawet, jeżeli przedstawia swój program wyborczy. Może nie każdy będzie zgadzał się z jego poglądami, jednak warto go wysłuchać aby uświadomić sobie pewne rzeczy. Każdy z nas ma prawo do wyrażenia swojej opinii. On również. Ten pochodzący z Białegostoku publicysta i dziennikarz nie raz wyrażał swoje opinie na łamach wielu czasopism. Jego felietony oraz artykuły można było przeczytać na łamach “Tygodnika Powszechnego”, “Więzi”, “Newsweeka Polska”, “Machinie”, “Przewodniku Katolickim” i w wielu innych. Dodatkowo jego głos można było usłyszeć na antenie takich stacji, jak VOX FM, Radio PiN, Radio Białystok. W telewizji śniadaniowej nie raz można było obserwować jego przeglądy prasy. Co ma nam do powiedzenia w swoich książkach? Bardzo dużo. Część napisał sam a część stworzył z innymi osobami, m.in. ze swoim długoletnim przyjacielem Marcinem Prokopem. To właśnie z nim przez jedenaście lat prowadził program “Mam talent!” przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu uzdolnionych ludzi. W jego dorobku literackim można znaleźć takie książki, jak “Instrukcja obsługi solniczki”, “Ludzie w czasach Jezusa”, “Kato-boks. Trzy sposoby odmładzania duszy.”, “Jak robić dobrze” i wiele innych.

“Jak zostać świętym? Lekcje fryzjera, surfera i emerytowanego gangstera”

Ta książka to właściwie trzy lekcje jakie udziela nam autor. Tak jak w tytule mamy okazje poznać fryzjera, surfera i gangstera. Jak każdy z nich rozumie świętość? Czy świętym może zostać każdy z nas? “Świętość to najfajniejsza rzecz, jaką może osiągnąć człowiek. A najfajniejsze w świętości jest to, że można zacząć próbować walczyć o nią dokładnie w każdym momencie.” – to prawda bowiem świętym nie zostaje się poprzez wielką ilość modlitw każdego dnia. Warto poznać przepis na to jak zostać świętym, dobrym człowiekiem każdego dnia.

“36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni”

Takiego katechizmu w ręce nie miał jeszcze nikt. Hołownia pokazuje swoim czytelnikom, że tradycyjne formułki, jakie można znaleźć w normalnym katechizmie można przekazać w zupełnie nowy, bardziej nowoczesny sposób. W jaki? Tylko jemu doskonale znany. Jeżeli ktoś myśli, że w tej książce powieje nudą, to jest w ogromnym błędzie. Hołownia tak wszystko przedstawił, że dzięki niemu nasza strefa codziennego komfortu na pewno znacznie się zwiększy. Podejdźmy do naszej wiary w zupełnie inny sposób.

School obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com